Teslimat Politikası

1. Teslim: Teslimatlar yalnızca siparişte belirtilen biçimde, belirtilen adrese ve ödemeyi yapan kişiye/üyeye/müşteriye yapılır. Fatura ödemeyi yapan kişi adına düzenlenir. Teslimatın doğru ve zamanında yapılabilmesi müşterinin vermiş olduğu adresin doğruluğuna ve açıklığına bağlıdır. Adresin doğru verilmesinden müşteri/üye sorumludur.

2. Teslim Süresi/Hizmet Başlangıç Zamanı: incirkids, ödeme işlemi tamamlandıktan ve ilgili miktar incirkids hesabına geçtikten sonra siparişinizi Hizmet Sağlayıcı/Üretici firmaya iletecek ve Hizmet Sağlayıcı/Üretici firma tarafından ödeme konusu hizmet verilmeye başlanacaktır. Teslimata/hizmete siparişin onaylanmasına/işleme alınmasına/aktifleştirilmesine ve ödemenin yapılmasına müteakip derhal başlanacaktır. Teslimat şekline ya da ürününün niteliğine göre farklı teslim süreleri onaylanan siparişte yazılı koşullara tabidir. Hafta sonu yapılan/onaylanan siparişler sisteme bir sonraki haftanın ilk günü yapılmış gibi kaydedilir.

3. Stok Durumu: Siparişin onaylanmasından sonra tedarikçi/servis/erişim sağlayan firmalardan kaynaklanan sorunları nedeniyle olası gecikmeler müşteriye vermiş olduğu iletişim bilgileri yoluyla iletilir. Siparişin verilmesi sırasında iletişim bilgilerinin doğru verilmemesinden ya da meydana gelecek değişiklikler nedeniyle müşteriye ulaşılamamış olmasından www.incirkids.com sorumlu tutulamaz.

4. Teslimat sırasında ödeme/adreste ödeme ya da elden ödeme şeklinde bir ödeme biçimi yoktur. Belirtilen şekilde bir ödeme yapılmamalıdır.

 

İPTAL & İADE & GARANTİ

1. Yasal Haklar: Bu genel koşullarda yazılı hükümler www.incirkids.com a özel olup www.incirkids.com un iade ve iptal koşullarını yansıtmaktadır. Burada yazılı www.incirkids.com özel koşullar Müşterinin/Üyenin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanunda belirtilen haklarınızı etkilemez.

2. Özel Taahhüt Olmaması: www.incirkids.com burada yazılı koşullar ve yasada tanınmış uyulması zorunlu emredici haklar dışında özel bir iade taahhüdü yoktur. Özel ya da ürün bazlı kampanyalarda kampanya koşulları geçerlidir.

3. Garanti: www.incirkids.comdan satın alınan ürün ve hizmetler için incirkids dışındaki üretici/ithalatçı ve sağlayıcı firmaların garantisi altında olan ürün ve hizmetler ile yasal olarak garanti kapsamında kabul edilen ürünler dışında özel bir garanti taahhüdü yoktur. Garanti süresi, garantisi olan ürün ve hizmetlerde üretici/ithalatçı ve sağlayıcının tanımış olduğu süreyle sınırlıdır. Garanti koşullarının tespiti için ürünle birlikte sunulan varsa garanti belgesi, tanıtma kılavuzu ya da ürün broşürleri dikkatlice incelenmelidir. Eğer varsa garanti kapsamında ortaya çıkabilecek arızalar için ilgili üretici/ithalatçı ya da sağlayıcı firmalara başvurulmalıdır.

4. Cayma Hakkı: Müşterinin, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin siparişin onayından ya da ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek siparişten/alışverişten/sözleşmeden cayma hakkı bulunmakta olup müşterin bu hakkını kullanması durumunda www.incirkids.comda cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren malı geri almayı taahhüt etmektedir. İade için satın alınan ürün, kullanılmadan, varsa ürün ve ambalajı tahrip edilmeden/bozulmadan teslim alındığı tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde teslim alındığı şekliyle(ürünle birlikte verilen hediye, promosyon, aksesuar, montaj elemanları, ambalaj, orijinal kutu teslim edilmelidir) iade edilebilir. İade, ürünün sevk irsaliyesi, ürün faturası aslı ve iade sebebini içeren bir yazı ile faturada yer alan adrese yapılır. İadeye ilişkin irsaliyesi ve fatura aslı ulaşmayan ürünlerin iade alınmayacaktır. İadeye ilişkin masraflar müşteriye aittir. www.incirkids.com üzerinden elektronik ortamda anında satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerle müşteriye anında teslim edilen mallar ile müşterinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin cayma hakkı kullanılamaz. Bu tür mal ve hizmetlere ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

5. Şikayet ve Başvurular: Müşteri, satın alınan mala ilişkin şikâyet ve itirazları konusundaki başvurularını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapılabilir.

6. İade: Aksi belirtilmediği sürece www.incirkids.com üzerinden elektronik ortamda satılan, sağlanan ve sunulan ürün ve hizmetlerde iade kabul edilmez.

7. İadeye Konu Olmayacak Ürünler: Telif/lisans hakkı içeren ürünlerin iadesi ancak orijinal ambalajının açılmamış, bozulmamış olması koşuluyla mümkün olup bunun dışındakilerde yalnızca aynı ürünle değişim yapılır.

8. Ayıp: Üye/Müşterinin 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunda yer alan ayıplı ürün/ayıplı hizmetlere ilişkin yasal hakları saklı olup kullanımı yasada belirtilen koşullar tabidir.

9. Değişiklik ve Takibi: www.incirkids.com herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin satış koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. www.incirkids.com un satış koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, her alışveriş/kullanım öncesinde koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu site ve servislerini, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım ya da alışveriş yapılması söz konusu değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır. www.incirkids.com, önceden haber vermeksizin, genel olarak site yayına son verme, kapatma, sitede yer alan bütün içeriği, servisleri ve benzeri unsurları kısmen ya da tamamen değiştirme, kullanım dışı bırakma hakkını saklı tutmaktadır.

10. Kayıtlar: Satış Koşullarından doğabilecek ihtilaflarda incirkids in defter ve iletişim logları dahil her türlü bilgisayar kayıtlarıyla incirkids tarafından müşterilere yapılan e-mail, faks bildirimleri kesin ve münhasır delil teşkil eder.

11. Uygulanacak Hükümler: Sitenin kullanımıyla ilgili çıkabilecek ihtilaflarda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanır.

12. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri: Satış koşullarına ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde BURSA Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

13. Bilgi ve İletişim: Satış Koşullarına ilişkin sorularınız için info@incirkids.com adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

incirkids Dayanıklı Tüketim Otomotiv İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi

 

İNCİR TEKSTİL DIŞ TİCARET PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ

Adres: Duaçınarı Mh. 1. Yakut Sk. 21 Yıldırım / BURSA
Telefon: +90 (224) 462 76 76
E-Posta: info@incirkids.com